2022 - 2023
Inter-Aqua wdrożyła system podczyszczania ścieków z przemysłu owocowo-warzywnego o przepustowości 1400 m3/dobę przy zastosowaniu procesów koagulacji opartej na modyfikowanych bentonitach o nazwie handlowej Q-AZAR.
2021
Inter-Aqua wdrożyła proces oczyszczania ścieków pochodzących z produkcji żelatyny, charakteryzujących się bardzo wysokimi stężeniami ChZT i BZT5 oraz azotu ogólnego. Proces technologiczny pozwolił zakładowi na bezpieczne odprowadzenie ścieków do kanalizacji miejskiej. Proces składa się z wstępnego mechanicznego podczyszczania ścieków, procesów koagulacji i flokulacji chemicznej oraz biologicznego tlenowego oczyszczania przy wysokich temperaturach ścieku wąchających się od 20°C do 35°C.
2020
Inter-Aqua wdrożyła system wstępnego oczyszczania ścieków pochodzących z przetwórstwa owocowo-warzywnego przy zastosowaniu modyfikowanych bentonitów o nazwie handlowej Q-AZAR. Zastosowana technologia w procesie wstępnego podczyszczania ścieków pozwoliła na obniżenie nadmiarowych ładunków zanieczyszczeń ( głównie w zakresie ChZT i BZT5 ) oraz znaczącej poprawie uległ współczynnik BZT5 do ChZT, co pozwoliło na zwiększenie biodegradowalności zawartych w ściekach zanieczyszczeń organicznych.
2019
Inter-Aqua wdrożyła doświadczalny system oczyszczania ścieków przy zastosowaniu modyfikowanych bentonitów na ściekach ubojowych z przemysłu mięsnego.
2018
Inter-Aqua przystąpiła do opracowania systemu pozwalającego na prowadzenie procesu koagulacji przy zastosowaniu zmodyfikowanych bentonitów o nazwie handlowej Q-AZAR. Celem opracowanego systemu było osiągnięcie możliwości prowadzenia procesu oczyszczania ścieków na drodze koagulacji bez skutków ubocznych tj. niepożądanego wytwarzania jonów reszt kwasowych (SO4 i CL).
2017
Inter-Aqua przystąpiła do badań związanych z biologicznym oczyszczaniem ścieków z przemysłów odprowadzających ścieki o wysokim obciążeniu ładunkiem organicznym i azotem ogólnym. Badania prowadzone są na modelach wykonanych w skali ułamkowo-technicznej. Zastosowane technologie w modelach pozwalają na obciążanie bioreaktora stężeniami zanieczyszczeń ChZT do 15000 mgO2/dm3 i BZT5 do 8000 mgO2/dm3.
Czerwiec 2016
Inter-Aqua przystąpiła do wdrożenia systemu ścieków pralniczych wraz z usuwaniem detergentów na drodze sorpcji.
Styczeń 2016
Inter-Aqua przystąpiła do opracowania systemu dwukierunkowej neutralizacji ścieków, przy zastosowaniu reagentów gazowych oraz strącających ze ścieków siarczany i metale ciężkie.
Wrzesień 2015
Inter-Aqua rozpoczęła prace projektu pilotażowego systemu do usuwania detergentów ze ścieków.
Czerwiec 2015
Inter-Aqua rozpoczęła prace analityczne i technologiczne związane z procesami usuwania detergentów ze ścieków.
Marzec 2015
Inter-Aqua prowadzi prace technologiczne związane z optymalizacją procesów oczyszczania ścieków z zakładów metalurgicznych i poligraficznych.
Luty 2015
Uruchomiona została autorska linia usuwania metali ciężkich z wód odprowadzanych z zakładu z odzysku metali FENIX METALS Sp. z o.o.
Styczeń 2015
Wdrożona została automatyczna linia neutralizacji ścieków w przemyśle spożywczym przy zastosowaniu CO2.
Sierpień 2014
Wdrożona została linia automatycznej neutralizacji (regulacji wartości pH) ścieków odprowadzanych z pralni CWS-BOCO POLSKA.
Czerwiec 2014
Opracowana została technologia zatrzymywania miału węglowego w osadnikach podłużnych dla elektrociepłowni. Miał węglowy do tej pory na skutek sedymentacji, utrudniał eksploatację sieci kanalizacji w obrębie zakładu.
Kwiecień 2014
Trudna sytuacja oczyszczalni ścieków w Łącku, będącej w ostatnim okresie eksploatacyjnym przed budową nowego systemu, była motywacją do wdrożenia w skali doświadczalnej nowego systemu wspomagającego biologiczne oczyszczanie ścieków . System pomimo stanu wysokiego wyeksploatowania oczyszczalni, zapewnia utrzymanie wszystkich parametrów ścieków w wartościach normatywnych.
Marzec 2014
Planowana rozbudowa fabryki BEIERSDORF (marka NIVEA ) była motorem do wspólnego opracowania nowej technologii oczyszczania ścieków przemysłowych z przemysłu kosmetycznego, w stopniu pozwalającym na odprowadzenie ich do odbiornika powierzchniowego.
Styczeń – luty 2014
Opracowana została nowa technologia oczyszczania ścieków dla przetwórstwa owocowo-warzywnego, pozwalająca na wydzielenie zawiesin i substancji poddających się koagulacji, bez zwiększenia zasolenia i zmian jakościowych osadów. Osady po procesie mogą być kierowane do kompostowania.
Wrzesień - październik 2013
W ostatnim czasie, nasza firma opracowała nową technologię, oczyszczania ścieków kwaśnych, o dużej zawartości zemulgowanych tłuszczów. Uzyskano znaczące ograniczenie ilości środków chemicznych dodawanych do ścieków w procesach wstępnego oczyszczania, przy jednoczesnej poprawie parametrów oczyszczanych ścieków. Technologia będzie wdrażana w przemyśle rybnym w 2014r.
Czerwiec 2013
- Rozpoczęliśmy opracowanie systemu oczyszczania ścieków o bardzo dużej elastyczności działania, z możliwością automatycznego przekonfigurowywania się oczyszczalni względem zmienności stężeń i rodzaju zanieczyszczeń. System powstaje w odpowiedzi na indywidualne zamówienie klienta.
To wezwanie technologiczne rozwiąże problem ogromnej zmienności parametrów ścieków, wynikającej z wymywania, na etapie produkcji, elementów resztkowych oraz składników stosowanych do nadruków.
Maj 2013
- Prowadzimy prace badawczo rozwojowe nad procesami oczyszczania ścieków, pozwalającymi na minimalizację kosztów eksploatacyjnych, dzięki wykorzystaniu alternatywnych źródeł energii.
- Opracowaliśmy technologię pełnego oczyszczania ścieków powstałych w wyniku przerobu odpadowych tworzyw sztucznych - głównie folii PE. Technologia ta umożliwia utrzymanie stabilnej gospodarki wodno-ściekowej w tego typu zakładach.
Kwiecień 2013
Zakończyliśmy proces wdrożeniowy prototypowego systemu oczyszczania ścieków dla nowej linii produkcyjnej podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego. Sfinalizowaliśmy fazę testowania poszczególnych linii technologicznych i kalibracji procesów. Uzyskaliśmy stabilne parametry fizyczno-chemiczne ścieków oczyszczonych – tym samym osiągnęliśmy zamierzony efekt ekologiczny.